Aktuality

Dobšiná smúti

Dňa 29. 12. 2018 v skorých ranných hodinách po ťažkej chorobe dotĺklo srdce MUDr. Pavla Zahradníčka. Tento neobyčajný človek, ktorý v Dobšinej pôsobil niekoľko rokov ako detský lekár sa zaslúžil o zreálnenie myšlienky usporiadať na Dobšinskom kopci preteky automobilov do vrchu.  Stalo so tak v roku 1973, kedy s ďalšími zanietenými dobrovoľníkmi, usporiadali v Dobšinej prvýkrát v histórii takéto podujatie. V roku […]

Veselé Vianoce a šťastný Nový rok 2019

V sobotu 13.10.2018 sa v sále KD v Dobšinej už po 7-krát uskutočnilo podujatie ktoré každoročne ukončuje motoristickú sezónu v našom meste – „ Posledné tankovanie“.

Majstrovstvá Európy pretekov automobilov do vrchu Dobšinský kopec 2018, dopadli nadmieru dobre. Vyšlo počasie, diváci sa postarali o dokonalú kulisu a nakoniec sa najrýchlejší jazdec tohto ročníka Christian Merli, postaral aj o nový traťový rekord a stanovil jeho hranicu na 2:15,425. Na Poslednom tankovaní sa k priebehu tohtoročných pretekov vrátili predseda organizačného výboru a primátor mesta Ján Slovák spoločne s […]

Zisti viac

Niečo z histórie dobšinského kopca

Začiatky organizovania tohto podujatia spadajú do roku 1973, kedy sa uskutočnil jeho pokusný - nultý ročník. O zrode myšlienky usporiadať preteky automobilov do vrchu v Dobšinej, ako aj o podrobnostiach z ich prípravy a taktiež niekoľko údajov sa môžeme dozvedieť zo spomienok Františka Novotného, historicky prvého tajomníka pretekov.

O rok neskôr, presnejšie 15. a 16. júna 1974 sa konal už „riadny“ - prvý ročník za doteraz početne najslabšej účasti (iba 37 súťažiacich) a jeho víťazom sa bol František Nemec z Piešťan, ktorý dosiahol najlepší súťažný čas 4:39,8 min. na vlastnoručne vyrobenom vozidle GIOM (v tréningu bol najlepší už vtedy známy slovenský pretekár Marián Rajnoha, ktorý trať Dobšinského kopca zdolal na vtedajšiu dobu vynikajúcim časom 03:39,8 min.).

Druhý ročník sa už zaratúval do seriálu Majstrovstiev Slovenska a zo 43 prihlásených pretekárov sa na prvom mieste umiestnil Jiří Trávniček, ktorý dosiahol najrýchlejší čas04:14,6 min.

Vzhľadom na nové kritériá pre uskutočňovanie PAV sa v nasledujúcich rokoch preteky do Dobšinského kopca neuskutočnili (nevyhovujúci povrch vozovky, chýbajúce zvodidlá, ...), a tak ich pokračovanie sa uskutočnilo až v roku 1983, konkrétne 3. júla, kedy sa opäť vrámci seriálu Majstrovstiev Slovenska zišlo na Dobšinskom kopci 69 pretekárov. Najrýchlejší bol Štefan Klištinec z AMK OMNIA Bratislava, ktorý dosiahol čas 03:16,26 min

Pripravte sa na jazdu a vychutnajte si Dobšinský kopec, ako sa patrí . Všetky potrebné informácie pre súťažných jazdcov nájdete v sekcii "JAZDCI".

OnBoard video celej súťažnej trate pretekov do vrchu Dobšinského kopca.

safety

poster
00:00
--
/
--

XXXV. ročník automobilových pretekov do vrchu Dobšinský kopec 2018

Každý rok pre vás pripravujeme zaujímavý program. Preto ani 35. ročník nebude obyčajný. Pripravte sa na riadnu dávku adrenalínu a kopec zaujímavých podujatí.

PARTNERI SÚŤAŽE

Počet jazdcov
0
Dĺžka trate (m)
6810
Ročník
36
Výškový rozdiel (m)
397