163 prihlásených na Dobšinský kopec 2014

Posted on Posted in Dobšinský kopec 2014

Posledné prípravy na štart Dobšinského kopca 2014 sú už v plnom prúde, pričom už nadchádzajúci štvrtok, sa mesto Dobšiná začne plniť súťažiacimi z celej Európy. Dôkazom toho, že aj v tomto roku to v Dobšinej bude poriadne vrieť je práve zverejnený Zoznam prihlásených.

Ten obsahuje celkovo 163 mien, ktoré by sme mali počas soboty a nedele (19. – 20.7.2014) sledovať na trati v Dobšinej. Samozrejme v zozname prihlásených nechýbajú ani najväčší favoriti na absolútne víťazstvo, či už je to Simone Faggioli, líder tohtoročných Majstrovstiev Európy pretekov automobilov do vrchu, ale aj druhý v poradí, Fausto Bormolini, či Federico Liber, ktorému patrí tretie miesto priebežného poradia európskeho šampionátu. Dopĺňať túto trojicu bude navyše aj ďalších sedem jazdcov z prvej desiatky tohtoročného absolútneho poradia európskeho šampionátu kategórie 2.

Pri porovnaní priebežného poradia slovenského šampionátu pretekov automobilov do vrchu a zoznamu prihlásených na Dobšinskom kopci 2014 rovnako zisťujeme, že z TOP 10 jazdcov na trati nebude chýbať rovnako nikto. Diváci v Dobšinej si tak počas soboty a nedele budú mať možnosť v rámci Dobšinského kopca 2014 poriadne užiť prekrásne prejazdy dvojice kopcových vozidiel Škoda Fabia WRC v rukách Igora Drotára, či Jána Miloňa. V prípade Ďodiho Béreša, ktorý figuruje v priebežnom poradí slovenského šampionátu si navyše budú mať možnosť pozrieť ako v jeho rukách funguje najnovšia zbraň L Racing Teamu – Mitsubishi Lancer EVO 39.

Nič nového nám nehovorí ani porovnanie českých priebežných výsledkov a zoznamu prihlásených, kde zisťujeme, že na Dobšinskom kopci 2014 sa predstaví aj kompletná česká kopcová špička na čele s lídrom šampionátu našich susedov, Václavom Janíkom.

Samozrejme, v hre okrem absolútneho víťazstva, je aj v tomto roku boj s časom a rekord trate Dobšinského kopca, o ktorom sme už niekoľkokrát hovorili. Podarí sa jeho hodnotu vylepšiť rovnako ako tomu bolo v posledných rokoch, alebo nie? Toto všetko sa dozvieme už počas nadchádzajúceho víkendu v Dobšinej, čiže v dňoch 18. – 20.7.2014.

Miro Majláth
tlačový tajomník DK 2014