Dnes čakáme rekord!

Posted on Posted in Dobšinský kopec 2013

S požehnaním primátora mesta Dobšiná, Karola Horníka, o deviatej hodine slávnostne odštartoval hlavný program víkendu 30. ročníka pretekov automobilov do vrchu, Dobšinský kopec 2013, zaradeného so Majstrovstiev Európy PAV.

Za priam ideálnych podmienok (jasno, teplota už na 16°C) začali dnešné jazdy nadšenci zo Spišského veterán klubu. Hneď po nich už do prvej ostrej jazdy vyštartovali aj súťažiaci Slovenského kopcového pohára (SKP), za ktorými sa rozbehne ostrá naháňačka pretekárov štartujúcich v ME za novým traťovým rekordom Dobšinského kopca.

228-lk211101

 

Majster Európy v pretekoch automobilov do vrchu, Talian Simone Faggioli, nám včera sľúbil, že sa pokúsi atakovať svoj vlaňajší traťový rekord, ktorého hodnota je 2:23,85s. Zaostať za ním nechce ani naša kopcová legenda, Jaro Krajči, ktorý po včerajšom prekonaní osobného rekordu si trúfa podliezť aj čas pod 2:31,00s. Tešiť sa môžeme rovnako aj na jazdu Ďodiho Béreša, ktorý obuje svoje brutálne Audi Quattro S1 so nových pneumatík a určite vytočí nielen niekoľko krásnych zákrut, ale aj svoj „osobák”. O prim medzi „plecháčmi” sa zasa popasujú Martin Koiš, ktorý už odstránil poruchu s brzdami a Igor Drotár.

 

229-lk211102

 

Diváci sa teda evidentne dnes majú na čo tešiť. Pre tých, ktorí mieria do Dobšinej ešte zopakujme, že prvá jazda sa začala hneď po slávnostnom otvorení pretekov o 09:00 hod. a druhá je na programe od 13:00 hod. ceremoniál vyhlasovania výsledkov je naplánovaný na 17.00 hod.

 

230-lk211103