Dobrá správa pre fanúšikov Dobšinského kopca

Posted on Posted in Aktuality, Dobšinský kopec 2019, Tlačové správy

Tou dobrou predvianočnou správou je jednoznačne informácia, že už deviatykrát po sebe sa preteky automobilov do vrchu na Dobšinskom kopci objavili v kalendári Majstrovstiev Európy. Od FIA dostali tiež svoj tradičný termín konania v druhej polovici júla a tak vám s radosťou môžeme oznámiť, že preteky Dobšinský kopec 2020 sú zaradené v termíne 17. – 19.júla 2020.

DK 2020 je plánovaný ako ôsmy podnik FIA European Hill Climb Championship. Celkovo má šampionát znova dvanásť pretekov, vrátane tých českých na Ecce Homo v Šternberku (5. – 7.júna), či poľských v Limanowej (24. – 26.júl). Pre poriadok dodajme, že šampionát začína 17. – 19.apríla vo Francúzsku, a až potom prichádza na rad rakúsky Rechberg (24. – 26.apríla). Ročník bude uzatvárať opäť Chorvátsko 18. – 20.septembra v Buzetski Dani. Trochu nám je ľúto, že ani v sezóne 2020 sa Dobšiná nedostala do kalendára „historikov“ (FIA Historic Hill Climb Championship), ktorý by spestril štartové pole.

Medzi júlovým konaním ôsmeho ročníka a decembrovým zverejnením kalendára na sezónu 2020 však prebehli nielen vyhlasovania práve skončenej sezóny 2019, ale aj viaceré sedenia organizačného výboru DK. Tie zhodnotili priebeh ostatného ročníka a začali práce na novom ročníku 2020. Nebudeme vás však zaťažovať detailmi. Jednou z dôležitých informácií ale je, že ani v roku 2020 sa nebude konať automobilová súťaž Dobšinská zima. So všetkými ďalšími dôležitými informáciami a zmenami vás budeme včas informovať. Ďakujeme vám za vašu priazeň a spolu s vami sa už tešíme na sezónu 2020.

Ľuboš Kašický
Tlačový tajomník DK