Dobré správy z Dobšinej – zranení sa zotavujú

Posted on Posted in Aktuality, Dobšinský kopec 2021, Tlačové správy

Vedenie Dobšinského kopca sa po nešťastnej udalosti zo soboty 17. júla 2021 neustále zaujímalo o zdravotný stav oboch zranených. Všetci sme im držali palce a želali skoré uzdravenie. Dnes, približne desať dní po udalosti, môžeme potvrdiť, že obaja zranení – pretekár Dušan Tóth aj traťový komisár Norbert Hrico – sú už prepustení z nemocnice a zo zranení sa zotavujú v domácom ošetrení. Jedného z nich už navštívil aj riaditeľ pretekov, Marcel Kollárik, aby mu osobne pretlmočil želanie skorého uzdravenia od Dobšinčanov.

 

 

“Som vďačný za toto stretnutie,” vraví Marcel Kollárik. “Všetky tie hodiny po havárii boli pre nás muky. Boli sme v neustálom spojení s našou hlavnou lekárkou, pani MUDr. Annou Vidóovou, ktorá nás informovala, v medziach dovolených možností, o zdravotnom stave zranených. Dnes, keď už sú obaja zranení prepustení z nemocnice do domáceho ošetrenia, sa nám už o tom rozpráva oveľa ľahšie. Dennodenne som bol osobne v kontakte s Norbertovým otcom a dohodli sme sa, že prídem na návštevu hneď, ako to okolnosti dovolia. Presne desať dní po udalosti som ich navštívil a spolu sme, okrem iného, prebrali aj priebeh nešťastnej udalosti. Norbert sa poďakoval všetkým záchranným zložkám a činovníkom za profesionálne zvládnutý zásah. Zvlášť sa chce poďakovať hlavnému lekárovi pretekov MUDr. Vidóovej za to, že aj napriek zložitej situácii dokázala všetko perfektne riadiť, dokonca vyčariť aj úsmev na tvári. V mene nášho Autoklubu EHC Dobšinský kopec som venoval Norbertovi spomienkové materiály a zvláštnu cenu, na ktorej je vygravírovaná trať nášho kopca, aby mu pripomínala obrovské šťastie v nešťastí, ktoré ho stretlo na stanovišti číslo 5. Medzi rečou som sa od Norberta dozvedel, že na Dobšinskom kopci dokonca už štartoval v rámci amatérskeho seriálu. Jeho vzťah k nášmu kopcu prezrádzajú tiež plagáty starších ročníkov Dobšinského kopca na stene. Čo ma však dojalo najviac, bolo Norbertové vyhlásenie „Keď budete na rok organizovať Dobšinský kopec, tak môžete so mnou znova počítať!“

 

 

Veru, dnes je ešte ťažké povedať, ako to bude s nasledujúcim ročníkom, no rozhodne s Norbertom Hricom budeme znova počítať. Nateraz je najdôležitejšie, že tak ako Norbert, tak aj Dušan sa už zotavujú v domácom ošetrení. Budeme sa opakovať, ale želania zdravia nie je nikdy dosť. “Chlapi, držíme vám palce a želáme čo najskoršie uzdravenie!”