Dobšinčania na Rechbergu 2016

Posted on Posted in Aktuality, Dobšinský kopec 2016

V dňoch 22. – 24.4.2016 sa v susednom Rakúsku uskutočnilo druhé podujatie Majstrovstiev Európy pretekov automobilov do vrchu 2016. Tak ako po minulé roky, aj tento rok sa pretekov zúčastnili zástupcovia organizačného výboru Dobšinského kopca pod vedením Primátora mesta a zároveň Predsedu organizačného výboru Jána Slováka.

Členovia organizačného tímu Dobšinského kopca si prezreli trať pretekov, jej nové bezpečnostné prvky a zároveň sa stretli so zástupcami Zväzu pretekov automobilov do vrchu AČR, ktorý na tomto podujatí zastupovali páni Vladimír Starý a Josef Michl. Cieľom stretnutia bolo prediskutovať podobu českého šampionátu, ktorý bude v roku 2016 súčasťou preteku na Dobšinskom kopci, ale aj rozšírenie pokračovania vzájomnej spolupráce na ďalšie obdobie. Pri rokovaniach sa zúčastnené strany dotkli aj otázke opätovného zaradenia Majstrovstiev Európy historických automobilov do vrchu a navrátenie Dobšinského kopca do tohto kalendára v roku 2017.

Na podujatí v Rakúsku, ktoré bolo zasa zaradené aj do kalendára MSR, sa konalo aj stretnutie s Prezidentom SAMŠ pánom Dušanom Kobliškom, ktorý všetkých informoval o bezpečnostnom programe FIA, do ktorého bolo zaradené aj podujatie Dobšinský kopec 2016 a o stave programu zvyšovania bezpečnosti kopcových podujatí. Zároveň Prezident SAMŠ, ktorý na tomto podujatí plnil aj funkciu športového komisára, odprezentoval svoje postrehy a rady na zlepšenie úrovne pretekov.

 

DSC_0631 merli

 

Hlavnou úlohou organizačného výboru bolo predstaviť podujatie Dobšinský kopec 2016 medzi samotnými pretekármi. Medzi účastníkmi zástupcovia organizátora rozdali letáky so základnými informáciami a osobne hovorili s jazdcami, pričom ich zároveň pozvali na podujatie do Dobšinej. Už dnes sa organizačný výbor môže pochváliť, že účasť v roku 2016 prisľúbil Simone Faggioli so svojím tímom, ktorý dnes tvoria ďalšie tri vozidlá kategórie 2 skupín CN a E2-SC ako aj ďalší pretekári, ktorý dlhodobo predstavujú špičku Majstrovstiev Európy vo všetkých skupinách. Veľkým pozitívom bolo nadviazanie komunikácie s tímom Osella, ktorý reprezentoval ďalší taliansky pretekár Christian Merli. Tento jazdec v Rechbergu prelomil dlhú šesťročnú dominanciu Faggioliho na tomto kopci a v priamom súboji ho porazil. Veríme, že ďalšie jednania budú úspešné a aj v Dobšinej, kde očakávame strhujúci súboj o víťazstvo, ako aj prelomenie traťového rekordu, ako sa stalo v Rakúsku.

Organizačný výbor DK 2016