Dobšinský kopec 2016 s už vyše štyridsiatkou prihlásených

Posted on Posted in Aktuality, Dobšinský kopec 2016, Tlačové správy

Štart Dobšinského kopca 2016 sa pomaly, ale o to istejšie blíži a spoločne s ním sa postupne zapĺňa aj zoznam prihlásených. Ten k dnešnému dňu obsahuje 47 mien nielen zo Slovenska, ale aj Európy.

Možno sa v tomto momente niekomu bude zdať, že zoznam prihlásených by mal byť už viac zaplnený, no pri pohľade do minulosti treba povedať, že napríklad v minulom roku bolo tri týždne pred štartom v zozname iba tridsať mien. Teraz do štartu Dobšinského kopca 2016 ostávajú ešte presné štyri týždne, čiže nárast tu určite je. A to ešte neprišli prihlášky od veľkých európskych jazdcov, medzi ktorých určite patria taliansky jazdci Simone Faggioli, či Christian Merli. Na druhej strane treba povedať, že slovenská kopcová špička je už prihlásená takmer celá a to isté platí aj o jazdcoch z Čiech. Slovenských jazdcov však ešte čakajú pred Dobšinským kopcom dve podujatia (Ožďany a Slovakia Baba).

Uzavretie zoznamu prihlásených bude až dňa 6. júla 2016, čiže na prihlasovanie majú jednotliví súťažiaci ešte takmer dva a pol týždňa. Organizátor verí, že aj v tomto roku sa podarí naplniť Dobšinský kopec súťažiacimi naplno. Prihlášku, ale aj denne aktualizovaný zoznam prihlásených nájdete na stránke www.prihlaska-sams.sk.

Miro Majláth
tlačový tajomník DK 2016