Dobšinský kopec opäť pod záštitou Prezidenta Slovenskej republiky

Posted on Posted in Aktuality, Dobšinský kopec 2017

História sa opakuje. Rovnako ako v minulých rokoch, aj v tomto aktuálnom, prevzal nad Dobšinským kopcom 2017 záštitu Prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska.

Jediné slovenské podujatie zaradené do seriálu Majstrovstiev Európy pretekov automobilov do vrchu odštartuje v dňoch 22.- 23. júla 2017. Podujatie organizuje Autoklub EHC Dobšinský kopec a Mesto Dobšiná, pričom predsedom organizačného výboru je primátor mesta, Ján Slovák:

„Sme naozaj poctení, že opätovne, už po tretíkrát v rade prevzal nad našim podujatím záštitu Prezident Slovenskej republiky, pán Andrej Kiska. Podujatie je už po šiestykrát v rade zaradené ako jediné slovenské do seriálu Majstrovstiev Európy pretekov automobilov do vrchu. Záštita Prezidenta Slovenskej republiky nás zaväzuje, ale zároveň aj teší a pevne veríme, že si Prezident Slovenskej republiky nájde pri svojej práci čas a osobne navštívi Dobšinský kopec 2017. Organizačný výbor sa každý rok snaží pripraviť podujatie, ktoré nielenže reprezentuje Slovensko v celej motor športovej Európe, ale snažíme sa množstvu jazdcov, ale aj fanúšikom z celej Európy predstaviť nielen výborne pripravené preteky, ale aj nádherný kraj, v ktorom sa konajú.“

Miro Majláth
tlačový tajomník DK 2017