Dobšinský kopec tri mesiace pred štartom

Posted on Posted in Aktuality, Dobšinský kopec 2016

Rovnako ako v minulosti, aj v tomto roku sa presne tri mesiace pred štartom predstavuje Dobšinský kopec, jediné slovenské podujatie zaradené do Majstrovstiev Európy pretekov automobilov do vrchu 2016.

Tie sa rozbehli počas predchádzajúcich dvoch víkendov najskôr úvodnými pretekmi konajúcimi sa pod názvom 44th St. Jean Du Gard – Col St Pierre vo Francúzku, pričom sa z tohto podujatia jazdci zapájajúci sa do európskeho kopcového šampionátu rovno presunuli do Rakúska na podujatie 45. Internationales Rechbergrennen “Hill Climb Grand Prix of Austria” 2016. Toto podujatie zároveň odštartovalo aj slovenský šampionát. Po týchto pretekoch sa ani nenazdáme a zrazu bude v kalendári svietiť mesiac júl a s ním aj štart jediného slovenského podujatia zaradeného do Majstrovstiev Európy pretekov automobilov do vrchu – Dobšinský kopec 2016.

Tieto prestížne preteky budú navyše v roku 2016 sláviť aj akési malé jubileum – v Dobšinej totiž Európa odštartuje presne piaty krát. Zaujímalo nás preto, čo pripravuje organizátor nielen v rámci Dobšinského kopca 2016, ale aj v rámci už spomínaného malého jubilea. Viac nám povedal riaditeľ podujatia, Marcel Kollárik:

„Samozrejme, rovnako ako v minulosti, prípravy pretekov sú už v plnom prúde. Každým dňom očakávame potvrdenie Zvláštnych ustanovení z FIA a samozrejme riešime aj rôzne vylepšenia na trati, medzi ktoré patrí napríklad aj výmena a doplnenie nových úsekov zvodidiel, či úprava priestorov pre divákov. Dobšiná je už v posledných rokoch známa aj tým, že sa organizátor v spolupráci s mestom snažia pripraviť práve pre divákov, ale aj jazdcov a ich tímy, či mechanikov kultúrny program a tak samozrejme pracujeme aj na jeho príprave. O tom, čo všetko sa v rámci Majstrovstiev Európy pretekov automobilov do vrchu – na Dobšinskom kopci 2016 sa dozviete aj z éteru vďaka nášmu mediálnemu partnerovi, ktorým bude v tomto roku Antena Rock Radio.“

Zdá sa, že organizačný výbor Dobšinského kopca 2016, ktorý pozostáva z Mesta Dobšiná a Autoklubu EHC Dobšinský kopec drží organizáciu pevne v rukách a nič neponecháva na náhodu. Samozrejme o všetkých novinkách vás budeme priebežne informovať.

Miro Majláth