Dobšinský kopec už so všetkými favoritmi

Posted on Posted in Dobšinský kopec 2013

Štart slovenského TOP podujatia pretekov automobilov do vrchu – ME PAV Dobšinský kopec sa nezadržateľne blíži, čoho dôkazom jeaj zoznam prihlásených, ktorý sa už dokonale zapĺňa a k dnešnému dňu je prihlásených už stošestnásť jazdcov.

Medzi menami prihlásených figurujú okrem množstva domácich, českých, či iných zahraničných jazdcov aj všetci favoriti na celkové víťazstvo. Nechýba medzi nimi ani držiteľ aktuálneho traťového rekordu azároveň minuloročný víťaz XXIX. Dobšinského kopca, Talian Simone Faggioli, ktorý práve na Dobšinskom kopci oslávi svoje okrúhle, tridsiate piate narodeniny.

Prihlášku organizátorom Dobšinského kopca 2013 zaslali už aj Simoneho minuloroční kolegovia na stupňoch víťazov, Česi Miloš Beneš, ktorému patrila v minulom roku druhá priečka, či tretí Otakar Krámský. Miestenku na preteky má vypísanú aj štvrtý Dušan Nevěřil a samozrejmosťou je aj účasť minuloročného najrýchlejšieho jazdca na plechovom vozidle, ktorým nie je nik iný ako Slovák Martin Koiš, jazdiaci aj v tomto roku na Forde Fiesta. Chuťové a zvukové bunky divákov svojou jazdou určite ukojí aj Jozef Béreš mladší a jeho Audi Quattro S1.

Ako sme už na začiatku spomínali, chýbať však nebude ani kompletná slovenská a česká špička pretekov automobilov do vrchu, doplnená o množstvo zahraničných jazdcov, zaradených do tej, či onej triedy. Ťahákom pre divákov Dobšinského kopca 2013 určite bude aj očakávaná prihláška niekoľkonásobného Majstra Slovenska v pretekoch automobilov do vrchu Jara Krajčiho a jeho formuly Lola, s ktorou sa určite bude chcieť zaradiť medzi špičku tohtoročného absolútneho poradia.

Či sa to Jarovi podarí, alebo nie, uvidíme v dňoch 20. – 21.7.2013 na Dobšinskom kopci, kde to po roku bude opäť poriadne iskriť. Navyše sú určite všetci diváci zvedaví aj na to, či sa podarí Faggiolimu, alebo niektorému zjeho kolegov aj vtomto roku pokoriť traťový rekord. Na túto informáciu si rovnako musíme počkať ešte niečo vyše dvoch týždňov.

Miro Majláth
tlačový tajomník DK 2013