Dobšinský kopec vyštartoval do 33. ročníka

Posted on Posted in Aktuality, Dobšinský kopec 2016, Tlačové správy

V piatok večer sa skončilo administratívne a technické preberanie prihlásených účastníkov na 33. ročník automobilových pretekov do vrchu Dobšinský kopec 2016, ktorý je už piaty krát zaradený medzi elitné podujatia Majstrovstiev Európy pretekov automobilov do vrchu.

Do pretekov sa pôvodne prihlásilo 132 súťažiacich, no preberacou procedúrou prešlo nakoniec iba 114, keď niektorí svoju účasť ospravedlnili. Najväčší počet prihlásených je v európskom kopcovom šampionáte (EHC), kde evidujeme 50 súťažiacich. V českom „majstráku“ ich vyštartuje 47 a pre nás v najzaujímavejšom šampionáte, v Majstrovstvách Slovenska pretekov automobilov do vrchu, sa na štart postaví 37 súťažiacich.

Pre úplnosť si ešte zadefinujme rozdelenie všetkých súťažiach:
EHC 50, MSR 37, MSR HK 3, SKP 9, PAV HP 2, MČR 47, MČR HA 6, ČT 20.

Zajtra sú na programe dve tréningové jazdy. Prvá začína o 9.00 hod. a druhá o 13.00 hod. Pozor však na počasie! Meteorológovia nás upozorňujú, aby sme počítali s dažďom a nižšími teplotami.

No a zatiaľ, čo súťažiaci už premýšľajú o tom, čo zajtra obujú a ako nastavia podvozky, tak na hlavnom námestí v Dobšinej už pulzuje tradičná Oldies Party v ktorej na vlnách Rádia Vlna surfuje Alex Štefuca.

Nezabudnite, že priebeh celého podujatia môžete sledovať na vynovenej webovej stránke www.dobsinskykopec.com

Ľuboš Kašický
Tlačové stredisko DK 2016