Dobšinú už zaplavili kopcové vozidlá

Posted on Posted in Aktuality, Dobšinský kopec 2017, Tlačové správy

Do štartu Dobšinského kopca 2017 ostáva naozaj už iba pár hodín. Dôkazom toho je zaplnené mesto súťažiacimi, jazdcami a ich pretekárskymi špeciálmi.
Podľa športových predpisov podujatie štartuje momentom administratívneho preberania. To sa začne zajtra, čiže v piatok (21.7.2017) od 7:00 hodiny. Pol hodiny potom odštartuje aj technické preberanie vozidiel, ktoré bude opäť prebiehať na námestí Baníkov v Dobšinej. Samozrejme už tento moment bude divácky veľmi atraktívny, pričom všetci fanúšikovia pretekov automobilov do vrchu budú mať možnosť stretnúť svojich favoritov, prípadne s nimi prehodiť kus reči.

„Do Dobšinej už v priebehu stredy a štvrtka dorazili takmer všetci favoriti, vrátane Talianov Merliho a Faggioliho. Nechýbajú aj najrýchlejší slovenskí a českí jazdci a ich tímy. Tie rozložili svoje servisné stanovištia tak, ako sme na to zvyknutí z minulosti, v podstate po celom strede mesta Dobšiná. Popri už spomínaných preberaniach neustále pokračujú aj prípravné práce okolo trate. Myslím si, že sme na nič nezabudli a podujatie zaradené do seriálu Majstrovstiev Európy pretekov automobilov do vrchu – Dobšinský kopec 2017 môže odštartovať. Zdá sa, že účasť bude veľmi kvalitná, uvidíme čo nám v priebehu víkendu povie počasie,“ zhodnotil tajomník podujatia, Pavol Kušnier.

Samotné preteky sú plánované na sobotu a nedeľu (22. – 23.7.2017). V sobotuvšetci prihlásení absolvujú dvojicu tréningových jázd a v nedeľu dvojicu súťažných. Štart prvej tréningovej jazdy je v sobotu plánovaný na 9:00 hodinu a štart druhej na 13:00 hodinu. V nedeľu prvá súťažná jazda odštartuje o 8:30 hodine, druhá o 13:00 hodine. Ocenenie najlepších prebehne v nedeľu od 17:00 hodiny.

Miro Majláth