DRUHÝ TRÉNING ZRUŠENÝ

Posted on Posted in Dobšinský kopec 2015

Priamy súboj o cenné body do európskeho šampionátu sa pri neúčasti lídra šampionátu, Faggioliho, odohráva medzi trojicou Miloš Beneš, Fausto Bormolini a David Hauser. Beneš s Bormolinim sú skúsení borci, ktorí dobre poznajú miestne podmienky. Naopak mladý Luxemburčan David Hauser je v Dobšinej prvýkrát. Ako dopadne tento súboj nám čosi napovedal prvý meraný tréning. Žiaľ, v tom druhom tréningu sa spustil prudký lejak a tréning bol zrušený. Zostali nám tak referenčné časy len z prvého sobotňajšieho tréningu. Po ňom sme vyspovedali trojicu najväčších kohútov na „európskom kopcovom smetisku” (samozrejme hneď po Faggiolim).

 „Trať je výborne pripravená a teším sa, že tu môžem znova štartovať,” otvorene priznal bezprostredný Talian Fausto Bormolini (Reynard K02). „Hoci tu nie je náš kamarát Simone Faggioli, tak si na prvé miesto netrúfam. Myslím si, že reálne pre mňa je umiestnenie na pódiu. Mojim favoritom na víťaza je Miloš Beneš, ktorý už v tréningu ukázal, že je tu veľmi rýchly. Samozrejme musíme počítať aj s mladým Davidom Hauserom, ktorý bude chcieť určite tiež zabojovať o čo najlepší výsledok.”

David Hauser (Wolf GB08F1), ktorý je na Slovensku vôbec po prvýkrát. „Musím povedať, že som milo prekvapený priateľským a ústretovým prístupom celého realizačného tímu. Trať je pripravená perfektne a ľudia sú úžasní. Som rád, že som tu. Ako viete, v Dobšinej jazdím prvýkrát a to znamená, že sa snažím čo najrýchlejšie naučiť a pochopiť trať, ktorá je rýchla a náročná. Mám teda čo robiť, aby som to zvládol iba počas krátkeho tréningu (pozn.: to ešte nevedel, že v druhom si pre dážď vôbec nezajazdí). Myslím si však, že naše auto má rýchlosť a trať by mu mala vyhovovať, takže sa teším na tesné súboje so skúsenejšími súpermi.”

Favoritom podľa tréningového času by mal byť Miloš Beneš (Osella FA30). Cíti sa takto? „Bol to len tréning,” zľahčuje úlohu favorita Miloš. „Pristúpil som k tréningu veľmi zodpovedne a  podrobne si rozobral jednotlivé úseky. Nechcel som nič nechať na náhodu. Na to, že som tri týždne nesedel v aute je čas slušný, no priznám sa, že som čakal ešte viac. Škoda, že sa nejazdil druhý tréning, ale je to pre všetkých rovnaké. Azda najhoršie však bude na tom Hauser, ktorý je tu prvýkrát. Ten na to asi doplatí najviac. I tak bol však jeho čas výborný. Zajtra sa teda budem snažiť napraviť vlaňajší neúspech, keď som sa po problémoch s radením prepadol v poradí.”

Dúfajme teda, že zajtra nás dážď neprepadne a my si vychutnáme na trati napínavé súboje o majstrovské body.

Ľuboš Kašický

Tlačové stredisko DK 2015