Faggioli ešte nenašiel premožiteľa

Posted on Posted in Dobšinský kopec 2014

Simone Faggioli, jazdec, ktorému v posledných patrí vrcholné miesto v rámci Majstrovstiev Európy pretekov automobilov do vrchu. Jazdec, ktorý aj tohtoročnej sezóne doslova valcuje všetky (v mnohých prípadoch jeho vlastné) rekordy.

Taliansky jazdec, pôvodom z Florecie, ktorý iba štyri dni po Dobšinskom kopci 2014 oslávi svoje tridsiate šieste narodeniny, prišiel na Slovensko, konkrétne do Dobšinej prvýkrát pred dvoma rokmi, presne v momente, keď Dobšinský kopec debutoval v seriáli Majstrovstiev Európy pretekov automobilov do vrchu. V roku 2012, teda roku, keď sa toto všetko udialo, jazdil Simone na vozidle Osella FA30 s ktorým okamžite posunul hodnotu traťového rekordu o viac ako osem sekúnd. V minulom roku, čiže počas Dobšinského kopca 2013 jeho hodnotu ešte vylepšil. To, čo však stvára na jednotlivých pretekoch v tomto roku sa už azda nedá nazvať inak ako šialenstvo. Simone totiž vyhráva jeden kopec za druhým jedine v pozícii absolútneho víťaza, pričom v rámci jednotlivých pretekov zdoláva, vo väčšine prípadov vlastné, traťové rekordy. Dôvodom bude asi fakt, že Faggioli vymenil minuloročnú Osellu a od začiatku tohtoročnej sezóny jazdí na vozidle Norma M20 FC Zytek, na ktorej má namontované pneumatiky Marangoni. Zdá sa, že práve Norma Simonemu neskutočne sadla, pričom z doterajších siedmych pretekov zaradených do európskeho šampionátu Simone Faggioli vyhral hneď šesť, pričom toho siedmeho sa nezúčastnil. Simone, ak by sa mu podarilo aj tomto roku získať európsky titul, má veľkú šancu vyrovnať sa legendárnemu talianskemu jazdcovi, mnohonásobnému Majstrovi Európy v pretekoch automobilov do vrchu, Maurovi Nestimu. Navyše sa Faggioli netají ani túžbou, vyhrať popri svojej európskej show aj pre neho domáci, čiže taliansky titul v pretekoch automobilov do vrchu.

Ako dopadne súboj Faggioliho s časom na Dobšinskom kopci 2014 a či sa mu podarí opäť vylepšiť hodnotu traťového rekordu aj na Slovensku, sa dozvieme v dňoch 18.-20.7.2014 v Dobšinej.

Miro Majláth
tlačový tajomník DK 2014