KL Racing: Dobšinský kopec má krásnu históriu

Posted on Posted in Dobšinský kopec 2014

V rámci seriálu predstavovaní partnerov Dobšinského kopca 2014 sa dnes pristavíme pri Žilinskom KL Racing Rally Teame. Aj tento, pomerne mladý tím sa spolupodieľa na organizácii jediného podujatia zaradeného do Majstrovstiev Európy pretekov automobilov do vrchu na Slovensku.

„Nie je žiadnym tajomstvom, že s KL Racing Rally Teamom sme spojení už dlhšiu dobu. Dôkazom je fakt, že práve v rámci tohto tímu sa spoločne s Vlastom Majerčákom zúčastňujeme slovenského šampionátu v rally. Som rád, že sme dali dohromady partiu mladých ľudí, ktorým ide o rozvoj motoristického športu na Slovensku. Moja vďaka patrí všetkým, ktorí nás podporujú,” vysvetlil riaditeľ Dobšinského kopca, Marcel Kollárik.

O tom, že spolupráca nie je vhodná iba jednostranne povedal viac Marek Lokaj, manažér KL Racing Rally Teamu: „Pred dvomi rokmi sme nadviazali spoluprácu s našimi posádkami, ktoré náš tím reprezentujú v rámci rally súťaží. Po čase sme však prišli na to, že táto pomoc nemusí ostať iba pri rally, ale vieme Dobšinčanom pomôcť aj v rámci jedinečného podujatia, akým v každom prípade Dobšinský kopec je. Nejde tu pritom iba o lokálnu akciu, ale je to jediné podujatie zaradené do seriálu Majstrovstiev Európy pretekov automobilov do vrchu konajúce sa na Slovensku. Keďže ide aj o reprezentáciu Slovenska, ktorá musí byť perfektná, treba k tomu aj dostatok financií. Nie je ich dvakrát veľa, ale ak každý prispeje svojou troškou, dohromady to dá už poriadny balík za ktorý sa dá podujatie takéhoto formátu zorganizovať. Navyše Dobšinský kopec má už vyše tridsať ročnú históriu a podujatie organizuje overená partia ľudí milujúcich motoristický šport. A presne tak to má byť. Sme radi, že sa môžeme spolupodieľať na reprezentácii Slovenska.”

Podujatie Dobšinský kopec odštartuje v tomto roku už po tridsiaty prvý raz, pričom v rámci Majstrovstiev Európy pretekov automobilov do vrchu bude zaradené po tretí krát v rade. Ak chcete byť pritom, navštívte mesto Dobšinú v dňoch 19.-21.júla 2014.

Miro Majláth
tlačový tajomník DK 2014