Kopec dostáva finálnu podobu

Posted on Posted in Aktuality, Dobšinský kopec 2021, Tlačové správy

Necelé dva týždne pred štartom XXXVII. ročníka Dobšinského kopca 2021 vrcholia prípravy na preteky. Okrem štandardných prác sa intenzívne pracuje aj na úprave samotnej trate.

 

V Dobšinej sa schyľuje k motoristickému sviatku roka. Už o pár dní, 16. – 18. júla 2021, sa znova zbehnú na Gemer najväčší kopcoví pretekári Starého kontinentu, aby zabojovali o body do európskeho kopcového šampionátu (EHC). My sme už avizovali, že medzi prihlásenými nechýba slávny Simone Faggioli, a azda môžeme prezradiť aj to, že príde aj jeho najväčší rival Christian Merli, či štýlový Fausto Bormolini. Samozrejme, že chýbať nebudú ani hviezdy volantu z našich končín. Oficiálne prihlasovanie sa však skončilo iba včera o polnoci a tak si ešte počkáme na oficiálnu štartovú listinu, ktorá nám prezradí všetky mená.

Ešte skôr, než sa naplno rozburácajú motory nablýskaných špeciálov, vyšlo poctivo na trať  množstvo pracovitých rúk srdciarov, bez ktorých by sa takéto podujatie nedalo usporiadať. „Bolo potrebné znova celú trať pripraviť. Upratať, osadiť značenie, pripraviť zázemie pre členov tímov, pre vedenie pretekov, novinárov a samozrejme divákov. Jednoducho roboty ako na kostole, ale všetci to robíme z presvedčenia a už sa nevieme dočkať pretekov. Všetkým patrí veľká vďaka za kusisko práce, ktorú odvádzajú,“ povedal jeden z členov organizačného výboru, Slávo Kuchár.

Do finále nastúpili aj cestári, ktorí celoročne vyťažený Dobšinský kopec upravujú tak, aby spĺňal bezpečnostné kritéria a poskytol pretekárom kvalitnú trať. Pracuje sa za plnej premávky, no dôležité je, že všetko bude dokončene načas.

 

Ľuboš Kašický

Tlačový tajomník DK 2021