Kukučka a KL Racing z Dobšinej so striebrom v skupine

Posted on Posted in Aktuality, Dobšinský kopec 2016

Tomáš Kukučka sa na Dobšinskom kopci 2016 predstavil divákom v spolupráci s Mitsubishi Lancer EVO IX vo farbách KL Racing Rally Teamu.

Dobšinský kopec sa stal už tradičnou zastávkou v harmonograme podujatí KL Racing Rally Teamu. Tomáš Kukučka tunajšie preteky absolvoval vo všelijakých vozidlách. V tomto roku sa predstavil s Mitsubishi Lancer EVO IX.

„S Mitsubishi som už neštartoval takmer rok a musím povedať, že mám dosť zmiešané pocity. Jednoznačne to nie je R5-ka s ktorou v poslednej dobe štartujem na rally a som s ňou bol aj na Jahodnej. Auto má síce väčší výkon a oproti R5-ke je to veľký rozdiel, no podvozkovo a na brzdách až tak dobre nefunguje. Na rovinke, na tej vode som išiel okolo 240 a vopchať sa potom do nasledujúcej zákruty, to bol veru riadny adrenalín. Skúsime ešte sa trochu pohrať s nastavením a uvidíme či to pomôže,“ povedal Tomáš Kukučka po sobotných tréningových jazdách.

V nedeľu odštartovala prvá, z dvojice súťažných jázd, z dôvodu neutíchajúceho veľmi silného dažďa, až popoludní a zdalo sa, že úpravy v nastavení sa podarili. Tomáš totiž jazdil rýchlejšie časy, čo mu v súčte vynieslo nakoniec druhé miesto v triede, ale aj skupine N v rámci slovenských majstrovstiev a v absolútnom slovenskom poradí mu patrila ôsma priečka.

„Bolo to podstatne lepšie. Hlavne som si na auto viac zvykol, škoda že som si pred Dobšinou nedal aspoň menší test, bolo by to určite ešte lepšie. Nastavenie bolo teraz dobré. V druhej jazde som chcel ešte zrýchliť, ale zasekol sa mi pred cieľom plyn a tam som stratil nejaký čas. V cieli som zistil že som si napriek tomu sám sebe dal dve sekundy, takže super, ale mohlo to byť ešte o trošku lepšie.“ doplnil Tomáš po dvojici súťažných jázd.

KL-Racing-partner-2016

 

Miro Majláth