Lauda začínal na kopcoch. Lúči sa s ním aj Dobšiná

Posted on Posted in Aktuality, Dobšinský kopec 2019, Tlačové správy

Dnes, 29.mája 2019, sa vo Viedni svet lúči s legendárnym pretekárom Niki Laudom. Málo ľudí však vie, že Lauda ako 19-ročný začínal pretekať na pretekoch automobilov do vrchu.

V roku 1968 odjazdil mladý Andreas Nikolaus Lauda prvú polovicu sezóny rakúskeho domáceho šampionátu pretekov automobilov do vrchu so svojim Mini Cooprom S. V druhej polovici sezóny presadol do Porsche 911 a vyhral všetky zvyšné preteky rakúskeho „majstráku“ pretekov automobilov do vrchu! Práve tieto prvé úspechy Nikiho Laudu povzbudili v jeho ďalšej kariére a vydal sa na okruhy, kde prišli ďalšie úspechy, ktoré korunoval troma titulmi majstra sveta F1.

Ráno o ôsmej hodine dnes vystavili vo viedenskej katedrále svätého Štefana rakvu s telom Niki Laudu, aby sa so svojim hrdinom mohli rozlúčiť jeho priatelia a fanúšikovia. Po uložení rakvy na katafalk v centre katedrály položila jeho vdova Brigita a synovia Mathias a Lukas vavrínový veniec a pretekársku helmu na vrch rakvy. Tá je pre verejnosť vystavená od 08:00 do 12:00 hodiny. Po nej nasleduje súkromný obrad s rodinou a pozvanými hosťami.

Po obrade bude telo Niki Laudu uložené na Neustifter Friedhof (Neustift Cemetery) vo štvrti Doebling, kde leží aj Laudova rodina.

Zbohom Niki!

Dobšinský kopec 2019