Máme nový traťový rekord!!!

Posted on Posted in Dobšinský kopec 2013

Už prvá nedeľňajšia súťažná jazda priniesla Dobšinskému kopcu nový traťový rekord! Zatiaľ, čo vonku teplota stúpa a jasná slnečná obloha posúva teplomer cez 25°C, tak Talian Simone Faggioli si to na svojej Oselle FA30 namieril opačným smerom.

Jeho nový rekord už klesol pod dve minúty 22 sekúnd a zaklincoval časomieru na hodnote 2:21,898s. To je o dve sekundy lepší čas, ako vlani!

 

Svoje osobné rekordy na tejto trati si urobili aj dva piloti za ním. Druhý Miloš Beneš so svojou Osellou FA30 vylepšil „osobák” rovno o štyri sekundy (2:27,662s.) a pod hranicu 150 sekúnd sa ako posledný dostal aj Jaro Krajči, ktorý si takto znova vylepšil svoj najrýchlejší čas na miestnej trati. Jeho nová hodnota je výborných 2:29,901s. Žiaľ, očakávaný súboj dvojice Krajči – Krámský sa nakoniec nekonal, keď Otakar Krámský na trati zaváhal a nielenže zaostal o 3,5 sekundy za Jarom, ale nedočiahol ani na svoj včerajší tréningový čas.

 

237-r1

 

Peknú hru rozohrali „plecháči” Koiš s Drotárom. Martin už má auto v poriadku a v cieli bol jeho čas o sekundu rýchlejší, ako Igorov. Nesklamal nás ani Ďodi Béreš, ktorý obul nové pneumatiky a jeho rozkymácaný brutál S1 zlepšil svoj čas o necelé štyri sekundy. A hoci Ďodiho celkový výsledok sedí na jedenástej priečke, tak o jeho kvalitách svedčí skutočnosť, že staré Audi Quattro S1 dokázalo o sedem desatín poraziť vnúčika Audi WTTR v rukách Vladimíra Vitvera.

 

238-r2

 

Druhá súťažná jazda štartuje o 13:30 hod. a o víťazovi 30. ročníka pretekov automobilov do vrchu, Dobšinský kopec 2013, rozhodne súčet časov z obidvoch dnešných jázd.

 

239-r3