Medzi prvými dorazil do Dobšinej Christian Merli

Posted on Posted in Aktuality, Dobšinský kopec 2019, Tlačové správy

V Dobšinej sa už schádzajú prihlásení pretekári do nedeľňajšieho XXXVI. ročníka Dobšinského kopca 2019. Usporiadatelia však upozorňujú na dôležité zmeny ustanovení.

Ešte pred piatkovým preberaním dorazili do Dobšinej najväčšie hviezdy podujatia, ktorými sú Taliani Christian Merli a Simone Faggioli. Cestou do centra podujatia sme neustále stretávali ďalšie karavány s ďalšími súťažnými špeciálmi a pretekármi. Avšak až zajtra podvečer, po skončení administratívneho a technického preberania, budeme konečne presne vedieť kto nakoniec v sobotu vyštartuje do prvého tréningu.

Ešte predtým však dnes usporiadateľ vydal Vykonávacie nariadenie č.1, v ktorom mení a dopĺňa Zvláštne ustanovenia pre MSR a MČR, kde okrem iného upresňuje, že Povinná rozprava jazdcov sa bude konať v piatok 19.7.2019 o 20.00 hod. v Kultúrnom dome na Námestí Baníkov. Menia sa aj niektorí činovníci, keď Hlavným bezpečnostným komisárom bol ustanovený Radovan Šoltés (SVK), Technickým komisárom bol ustanovený Róbert Lenner (SVK), Hlavným lekárom/zástupcom MUDr. Vitalii Shelemba (SVK) a Jana Muhlner (GER) je FIA technickým pozorovateľom.

Usporiadateľ ďalej upozorňuje na veľmi dôležitú skutočnosť, týkajúcu sa servisného parkoviska (Depa I a Depa II). Výslovne všetkým pretekárom je zakázané ukotviť stan v servisnom parkovisku vŕtaním do asfaltového povrchu a používať farby na označovanie. Akékoľvek porušenie tohto článku bude potrestané pokutou 50 €! Prosíme preto všetky tímy, aby toto nariadenie rešpektovali.

Všetky informácie o pretekoch na Dobšinskom kopci nájdete na našej webovej stránke www.dobsinskykopec.com, ako aj na našom profile na FB.

Ľuboš Kašický
Tlačový tajomník DK 2019