Miki Čambal po dlhej dobe opäť na pretekoch a hneď úspešne

Posted on Posted in Aktuality, Dobšinský kopec 2016

Minuloročného víťaza triedy NP2 v rámci Slovenského kopcového pohára, Mojmíra Čambala sme v tomto roku na pretekoch ešte nevideli. Objavil sa až na Dobšinskom kopci.

„Dlhá, viac ako desať mesiacov dlhá prestávka bola v mojom prípade vynútená. Najskôr to bola zima, keď nemáme preteky, potom prišla operácia kolena a následná rehabilitácia, ktorá pravdu poviem trvala dlhšie ako som si predstavoval. Našťastie sme medzitým sme spolu s mojim mechanikom Mikulášom Borovským pripravovali auto, ktoré dostalo nielen nové šaty, ale aj elektroniku a zdá sa, že by malo fungovať ešte lepšie ako predtým,“ vysvetlil dôvod neúčasti na pretekoch Miki Čambal.

13730569_1146987708656768_790673052_o 13711630_1146988208656718_2025572734_o

 

Prvé preteky tak absolvoval Miki v tohtoročnej sezóne na Dobšinskom kopci, podujatí, ktoré je ako jediné slovenské zaradené do seriálu majstrovstiev Európy. V rámci neho bojovali proti sebe aj jazdci zaradení do seriálu Slovenský okruhový pohár. Medzi nimi s Citroënom Saxo aj Mojmír Čambal. Napriek neustálemu dažďu, ktorý tohto roku doslova opantal Dobšinský kopec, už v tréningoch jazdil Miki výborné časy a jednoznačne dal tak všetkým súperom najavo, že to s víťazstvom v triede NP2 myslí vážne. Nakoniec jeho snaha dopadla ešte lepšie, keď ku víťazstvu v triede pripojil aj pohár za tretie miesto absolútneho poradia v Slovenskom kopcovom pohári na Dobšinskom kopci.

„Dosiahnuté časy a umiestnenia ma naozaj potešili. Zdá sa, že auto funguje perfektne, za čo patrí vďaka môjmu mechanikovi. Myslím si, že po desať mesačnej pauze sa mi podarilo predviesť dobrý výkon. Už sa neviem dočkať ďalších pretekov,“ zhodnotil po pretekoch v Dobšinej Miki Čambal, ktorý ani dlho čakať na ďalšie preteky nemusí. Tie sa totiž budú konať už o dva týždne po Dobšinej, tento krát sa však kopciari stretnú na Jankovom vŕšku.

Miro Majláth