Nissan Leaf / Electric car

Na Dobšinskom kopci aj elektromobily Nissan Leaf

Posted on Posted in Aktuality, Dobšinský kopec 2016

Dobšinský kopec 2016 sa bude hrdiť nielen nádhernými a neskutočne rýchlymi pretekárskymi vozidlami z celej Európy, ale aj predstavením horúcej novinky na slovenskom automobilovom trhu, vozidlami Nissan Leaf, ktoré sa dostávajú do predaja iba v týchto dňoch.

To všetko vďaka spolupráci s partnerom Dobšinského kopca 2016 – Slovenskými elektrárňami. Nissan Leaf je aktuálne najpredávanejším vozidlom svojej triedy na svete, pričom sa hrdí titulom vozidla nulovou tvorbou emisií. Nissan Leaf, ktorý je kompletne vyrábaný v Európe je plnohodnotným vozidlom, ktoré sa vyznačuje nízkymi nákladmi a ekonomickou prevádzkou, pri zachovaní plnohodnotného režimu. Jedná sa o druhú generáciu vozidla, ktoré sa vyznačuje nulovými emisiami, nákladmi na energie, ktoré tvoria iba 2 € na 100 kilometrov, pričom pri plne obsadenom vozidle piatimi osobami, dokáže toto vozidlo vyvinúť rýchlosť 145 km/hod. a jeho dojazd je rovných 199 kilometrov. Čo poviete ? Ideálne mestské a prímestské vozidlo.

Nissan Leaf druhej generácie sa na Slovensku začal predávať 1.7.2016, pričom všetci návštevníci Dobšinského kopca 2016 si budú práve na tomto podujatí mať možnosť ako prví dvojicu týchto vozidiel pozorne preštudovať v dňoch 16. – 17.7.2016 práve na podujatí zaradenom do seriálu Majstrovstiev Európy pretekov automobilov do vrchu vďaka partnerovi podujatia – Slovenským elektrárňam.

Miro Majláth
tlačový tajomník DK 2016