Odštartovali sme!

Posted on Posted in Aktuality, Dobšinský kopec 2021, Nezaradené, Tlačové správy

Je tu sobota, na ktorú čakala nielen Dobšiná, ale aj celá slovenská motoristická verejnosť. Úvodným meraným tréningom začal XXXVII. ročník pretekov automobilov do vrchu na Dobšinskom kopci 2021, ktorý je súčasťou európskeho šampionátu FIA EHC 2021.

 

Dnes ráno zverejnená oficiálna štartová listina potvrdila štart 93 vozidiel, no my sa na entry list ešte pozrieme podrobnejšie v ďalšej tlačovej správe. Teraz je dôležité, že presne o 09.00 nášho času vyštartovalo prvé vozidlo predjazdcov, za ktorým sa vydali na trať vozidlá štartujúce v slovenskom kopcovom pohári (SKP). Zaujímavosťou však je, že medzi predjazdcami bol aj samotný primátor mesta Dobšiná, Ján Slovák, ktorý vyštartoval na vozidle Mitsubishi Lancer.

Figliari meteorológovia už včera predpovedali premenlivé počasie, no našťastie sa mýlili. Verme, že ani dnes sa ich predpovede nenaplnia a obidve tréningové jazdy nenaruší dážď. Dopoludnia je v Dobšinej príjemných 23-24 °C a polooblačno. Hlavná informácia však je, že trať je suchá a v dokonalom stave. Držme si teda palce, aby to aj tak ostalo.

 

Ľuboš Kašický

Tlačový tajomník DK 2021