Prvá tréningová jazda pre Christiana Merliho a Osellu

Posted on Posted in Aktuality, Dobšinský kopec 2017, Tlačové správy

Dobšinský kopec 2017 má za sebou úvodnú tréningovú jazdu. V nej bol najrýchlejším jazdcom celého štartového pola Talian Christian Merli na monoposte Osella FA30.

Jeho najväčší rival a krajan, Simone Faggioli na Norme M20 FC za ním, azda aj z dôvodu drobného „zaspania“ na štarte, stratil 1,6 sekundy. Napriek tomu mu patrí druhé miesto. Na tretie miesto sa po úvodnej jazde zaradil Čech, Dušan Nevěřil jazdiaci na monoposte Norma M20 FC. Táto trojica bola zároveň aj najrýchlejším jazdcami seriálu FIA European Hill Climb Championship.

V rámci seriálu FIA European Historik Hill Climb Championship bol v prvej tréningovej jazde najrýchlejším jazdcom Uberto Bonucci na Oselle PA 9/90, druhý Roberto Gorni na Oselle PA N a tretí najrýchlejší bol Miloš Zmeškal na formule Ralt.

Spomedzi jazdcov bojujúcich o slovenské prvenstvo najlepšie zajazdil Vladimír Vitver na Audi TT – R DTM. Na druhé miesto sa zaradil Jozef Béreš mladší s Tatuusom a tretia priečka patrila Igorovi Drotárovi na Škode Fabia R5.

Pri pohľade na české majstrovstvá, tu bol najrýchlejším už spomínaný Nevěřil, pred Milošom Benešom jazdiacim na Oselle FA 30 a tretím Vitverom.

Úvodná tréningová jazda bola prerušená iba dvakrát, nie však z dôvodu havárií, ale technickej poruchy dvoch vozidiel.

Druhá tréningová jazda štartuje popoludní, o 13:00 hodine.

Miro Majláth
tlačový tajomník DK 2017