Skončili sa voľné tréningy

Posted on Posted in Dobšinský kopec 2013

Počasie sa oproti prvému dopoludňajšiemu meranému tréningu zlepšilo a mierna hrozba dažďa sa nepotvrdila. Druhý meraný tréning prerušil iba prejazd požiarnických vozidiel, ktoré sa ponáhľali k lesnému požiaru mimo úsek trate dobšinských pretekov.

Časy v práve skončenom druhom meranom tréningu na zajtrajšie preteky 30. ročníka Dobšinského kopca sa výrazne zlepšili. Podľa očakávania aj teraz bol najrýchlejší Talian Simone Faggioli so svojou Osellou FA30, keď zlepšil svoj dopoludňajší čas o dve sekundy na úroveň 2:27,337s.

 

O dve sekundy zrýchlil aj Jaro Krajči (Lola B02/50), ktorý časom 2:31,150s už v tréningu vylepšil svoj osobný rekord na dobšinskej trati! Tretím najrýchlejším pilotom voľných tréningov sa stal Miloš Beneš na ďalšej Oselle FA30, ktorý si oproti dopoludňajšiemu času polepšil o tri sekundy (2:31,599s.). F3000-cka Otakara Kramského, ktorá v 1. meranom tréningu bola tretia, nakoniec prvý deň končila až na piatom mieste (2:32,521s), keď ju predbehol Dušan Nevěřil na „placatej” Norme M20FC (2:32,055s).

 

Dravé Audi Quattro S1 sa v rukách Ďodiho Béreša zlepšilo o viacej ako sekundu, ale nakoniec to v silnej konkurencii stačilo iba na dvanásty čas. Martin Koiš (Ford Fiesta) si síce udržal štrnáste miesto, ale nakoniec ho o pol sekundu predbehol aj Igor Drotár, ktorý zakončil deň trinástym najrýchlejším časom 2:52,851s. a stal sa tak najrýchlejším „plecháčom” voľných meraných tréningov.

 

Dnešný program druhým meraným tréningom dnes neskončil. O 18.00 hod. najprv vybraní piloti a vedenie pretekov zodpovedia otázky médiám na tlačovej konferencii, ktorá sa koná na Mestskom úrade v Dobšinej. Večer následne pokračuje tanečnou sobotou, ktorú na hlavnom pódiu na námestí o osemnástej roztáčajú KALI & PETER PANN, SUVERENO, RAKBY & DOMINIKA MIRGOVÁ, EGO & DJ POPPER, GAMBA a jedinečný koncert zavŕši DJ a producent Róbert Burian.

 

Zajtra preteky pokračujú dvoma súťažnými jazdami. Prvá začína o 09.00 hod. a druhá o 13:30 hod.

 

Úplné výsledky si môžete pozrieť na http://online.dobsinskykopec.com/me.html

Tlačové stredisko