Už dvadsiatka prihlásených na Dobšinský kopec

Posted on Posted in Dobšinský kopec 2013

Do štartu Dobšinského kopca, TOP slovenského podujatia zaradeného do seriálu majstrovstiev Európy pretekov automobilov do vrchu, ostáva síce ešte vyše mesiaca, už v tomto momente však zoznam prihlásených obsahuje prvých dvadsať mien.

Okrem postupne zapĺňajúceho sa zoznamu jazdcov v týchto dňoch finišujú aj posledné organizačné prípravy. Tie síce navonok nie je ešte vidieť, všetko je však už viac, menej pripravené, čo potvrdzuje aj riaditeľ Dobšinského kopca 2013, Marcel Kollárik: „Najdôležitejšie prípravy sú už naozaj našťastie za nami. Musím pochváliť organizačný výbor a jeho členov za to, že v tomto roku idú už veci podstatne ľahšie ako tomu bolo v minulom. Predsa len, v tom minulom to bolo dosť hektické, robili sme Európu prvý krát a aj napriek zohratej partii, niektoré veci nešli tak, akoby som si to predstavoval. Bolo tu veľa novôt, ktoré sme pri normálnych slovenských, či českých majstrovstvách neboli nútení robiť. Ako však už všetci viete, dopadlo to dobre a aj hodnotenie minulého ročníka bolo zo strany FIA výborné. Ostáva ešte doladiť sprievodný program, ktorý v tomto roku presúvame na námestie, ale sú to už iba drobnosti, ktoré nie sú neriešiteľné. Teší ma, že zoznam prihlásených už teraz zahŕňa dvadsiatku mien, zatiaľ sú to však iba domáci a českí jazdci, ale prihlášky najväčších mien očakávame v najbližších dňoch. Už v Šternberku nás uistil o svojej účasti aj držiteľ traťového rekordu, Talian Simone Faggioli a určite sa u nás zíde aj kompletná špička z Európy.”

Dobšinský kopec 2013 odštartuje už o mesiac, v piatok 19.júla 2013 administratívnym a technickým preberaním súťažiacich, ale aj ich predstavením na už spomínanom námestí v Dobšinej. Počas soboty 20.júla 2013 bude nasledovať dvojica tréningových jázd a v nedeľu 21.júla 2013 odštartuje Dobšinský kopec naostro, dvoma súťažnými jazdami. Tie určia nielen aktuálneho víťaza, ale je možné, že opäť sa podarí stiahnuť aj hodnotu traťového rekordu.

Miro Majláth
tlačový tajomník DK 2013