V Dobšinej opäť zahučali motory súťažných vozidiel

Posted on Posted in Aktuality, Dobšinský kopec 2017

Majstrovstvá Európy pretekov automobilov do vrchu na Dobšinskom kopci odštartujú síce až o takmer dva mesiace, napriek tomu sa v Dobšinej rozozvučali motory súťažných špeciálov už počas uplynulého víkendu.

Organizácia jediného slovenského podujatia zaradeného do seriálu európskych majstrovstiev je ako už všetci vieme, v plnom prúde. Dobšinčania si však už počas uplynulej soboty mali možnosť aspoň na chvíľu vychutnať tie krásne chvíle, keď sa ich hlavné námestie zaplní pretekárskymi špeciálmi. V tomto prípade sa jednalo o zriadenie vzdialenej servisnej zóny v rámci legendárnej slovenskej Rallye Tatry.

Sme radi, že Rallye Tatry zavítala po dlhých rokoch aj nášho nádherného kraja. V minulosti sa práve v okolí Dobšinej konali rally súťaže pravidelne, dokonca sem chodil testovať továrenský tím Škoda motorsport so svojimi súťažnými posádkami. V tomto roku sme sa s organizátorom tretieho kola slovenských rally majstrovstiev dohodli na zriadení vzdialenej servisnej zóny na našom hlavnom námestí. Podarilo sa nám opäť v Dobšinej aspoň na chvíľu navodiť atmosféru pretekov a zároveň aj týmto krokom pripomenúť občanom nášho mesta, že už o necelé dva mesiace práve u nás odštartuje jediné slovenské podujatie zaradené do seriálu Majstrovstiev Európy pretekov automobilov do vrchu – Dobšinský kopec 2017,“ vysvetlil riaditeľ Dobšinského kopca, Marcel Kollárik.

Dobšinský kopec 2017 odštartuje v dňoch 21. – 23.7.2017 ako ôsme kolo Majstrovstiev Európy pretekov automobilov do vrchu 2017. Zároveň si dovoľujeme upozorniť všetkých súťažiacich, že na zaslanie prihlášky na Dobšinský kopec 2017 ostáva jazdcom a ich tímom čas iba do 12.7.2017. Organizátor Autoklub EHC Dobšinský kopec spolu s Mestom Dobšiná verí, že aj v tomto roku sa podarí naplniť Dobšinský kopec súťažiacimi naplno. Prihlášku, ale aj denne aktualizovaný zoznam prihlásených nájdete na stránke na webe organizátora www.dobsinskykopec.com, prípadne na www.sams-asn.sk/prihlaska.

Miro Majláth
tlačový tajomník DK 2017