V Dobšinej štartujeme tréningové jazdy

Posted on Posted in Aktuality, Dobšinský kopec 2019, Tlačové správy

Poznáme oficiálnu štartovú listinu XXXVI. ročníka Dobšinského kopca 2019 a začíname dnešné sobotňajšie tréningové jazdy.

Po náročnom piatkovom preberacom procese už môžeme povedať, že na štart sa postaví 131 súťažných vozidiel z pôvodne prihlásených 142. Päť tímov avizovalo dopredu, že nakoniec v Dobšinej štartovať nebudú a zvyšné vozidlá neprešli technickým preberaním.

Dnešný oficiálny program začala promenádová jazda veteránov na štýlových Trabantoch. Diváci, ktorí sa pomaly začínajú zbiehať okolo trate si tak mohli trochu zaspomínať na dobu, keď „východní Nemci“ dobíjali na dvojtaktových dymiacich Trabantoch Európu. Krátko po nich sa však už na štarte začínajú zoraďovať súťažiaci Slovenského kopcového pohára, ktorý otvára dnešné jazdy. Začíname presne o 09.00 hod. (Druhá súťažná jazda je na programe popoludní od 13-tej hodiny.)

Predpovede nám však držia v napätí, či aj dnes trať pokropí nejaká prehánka. Zatiaľ trať schne po propagačnej nočnej prehánka. Teplota je na úrovni 21°C, no bude stúpať. Zvýšená oblačnosť naznačuje, že by sa predpovede meteorológov mohli aj naplniť a okolo poludnia by aj malo zapršať. Verme však, že žiadny z týchto mokrých pokusov nebude dlhý a neovplyvní zásadne program tréningových jázd.

Sledujte nás na našej webovej stránke www.dobsinskykopec.com, ako aj na našom profile na FB. Nájdete tam nielen výsledky a tlačové správy, ale aj živý prenos zo štartu.

Ľuboš Kašický
Tlačový tajomník DK 2019