Začíname!

Posted on Posted in Dobšinský kopec 2014

S požehnaním primátora mesta Dobšiná Karola Horníka a ministra školstva Petra Pellegriniho  odštartoval slávnostne o deviatej hodine hlavný program 31. ročníka pretekov automobilov do vrchu, Dobšinský kopec 2014, zaradený už tretíkrát aj do Majstrovstiev Európy PAV.

 

Dobšiná je zaliata slnkom a absolútne jasná obloha sľubuje pekelne horúci deň. Ako prví na trať v rámci slávnostného programu vyštartovali znova nadšenci zo Spišského veterán klubu a za nimi je už pripravený Slovenský kopcový pohár. Záujem divákov, ktorí začínajú pomaly zapĺňať prírodné tribúny okolo trate, bude však sústredený hlavne na ambíciu pokorenia traťového rekord v hlavnej súťaži. Zo 122 pretekárov, ktorí sa dnes postavia na štart, ako posledný vyštartuje do prvej ostrej jazdy Majster Európy a držiteľ dobšinského rekordu, Talian Simone Faggioli. Simone vlani na Oselle zastavil stopky na úrovni 2:21,898s. Tento rok presedlal na placatú Normu M20 FC, ktorá vo včerajších tréningoch naznačila, že by sa už tento rok mohla dostať na úroveň dvoch minút a dvadsiatich sekúnd.

358-img0376

Vo výbornej forme je aj Fábia Igora Drotára, ktorý včera predpovedal, že si trúfa posunúť maximá svojej „plechovej” triedy na úroveň 2:46s až 2:47s. Jeho veľký rival, Ďodi Béreš, už síce včerajšiu poruchu opravil, no na Igorove časy si jeho čerstvé Mitsubishi ešte netrúfa. Ako však už býva u Debraďčana zvykom, určite nám predvedie zasa diváky príťažlivú jazdu.

359-img0378

Pre tým, ktorí sa chystajú na trať ešte pripomeňme dnešný program.

360-img0385

Nedeľňajší program 31. ročníka Dobšinského kopca 2014

  1. súťažná jazda                      09.00 – 11:30
  2. súťažná jazda                      13:30 – 16:00

Vyhlásenie výsledkov 17:00 na námestí pred Radnicou mesta Dobšiná

 

Online výsledky môžete sledovať na:

http://dobsinskykopec.webz.sk/?vysledky_me

http://dobsinskykopec.webz.sk/?vysledky_kp

 

 

text a foto: Ľuboš Kašický

Tlačové stredisko DK 2014