Zahrievacie kolo pre Faggioliho

Posted on Posted in Dobšinský kopec 2014

S približne dvojhodinovým meškaním sa skončil prvý meraný tréning Majstrovstiev Európy v  pretekoch automobilov do vrchu na Dobšinej. Príčinou bolo niekoľko menších havárií, ktoré znamenali olej na trati. Najviac oleja vytieklo z Fábie Štefana Tokoliho (Kesko Racing), ktorý sa po „vybozkávaní so zvodidlami” nemúdro pokúšal dôjsť až do cieľa a odstránenie jeho stopy sa natiahlo na hodinu.

Kto dnes čakal rekordné zlepšenie času hneď v úvode, tak sa nedočkal. Ale to bolo málo pravdepodobné. Ak sa pozrieme na posledné dva ročníky Dobšinského kopca, tak prvú jazdu rekordman Simone Faggioli (Norma) vždy jazdil na úrovni času okolo 2:30s. Ani tento rok to nebolo inak. Jeho čas sa dnes zastavil na hodnote 2:30,942s (247 km/h). Aj to však znamenalo doteraz najlepší čas dňa, keď druhý Čech Miloš Beneš na Oselle zaostal približne o 1,5 sekundy.

346-img0308

Najlepším Slovákom je Igor Drotár, ktorý so svojou opravenou Fábiou WRC zajazdil najlepší čas vo svojej triede (2:59,207s) a v priebežnom celkovom poradí sa zaradil na sedemnáste miesto. Ďodi Béreš na novom Mitsubishi zaostal za Drotárom približne o tri sekundy a celkovo figuruje na dvadsiatom mieste (druhý v skupine).

347-img0325

Štart druhého meraného tréningu sa kvôli problémom dopoludnia posúva. Zatiaľ to vyzera, že približne o hodinu.

348-img0329

Úplné výsledky nájdete na http://dobsinskykopec.webz.sk/?vysledky_me

349-img0335

text a foto: Ľuboš Kašický

Tlačové stredisko DK 2014